Szkolenie TRW i akumulatory LiFePo4 w firmie Larsson

Larsson
7.2.2018

Rozpoczęły się zapisy na kolejny cykl szkoleń produktowo-technicznych. Tym razem poświęcone będę okładzinom ciernym (hamulcom i sprzęgłom motocyklowym), szeroko pojętym elektrycznym układom zasilania z uwzględnieniem nowych technologii oraz wszystkim akumulatorom litowo-jonowym.

Podobnie jak ostatnio, cykl obejmuje 4 wykłady w czterech miastach na terenie kraju: Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

Czego będzie dotyczyło szkolenie?

Szkolenie produktowe TRW (okładziny cierne). Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na różnice w stosowanych przez producenta mieszankach w klockach hamulcowych dedykowanych do różnych zastosowań (warunków i stylu jazdy). Wykładowca omówi również problematykę związaną z różnymi konstrukcjami sprzęgieł motocyklowych, skupiając się na różnicach konstrukcyjnych oraz istotnych aspektach technicznych związanych z ich użytkowaniem i naprawą.

Szkolenie techniczne z zakresu elektrycznych układów zasilania i zyskujących coraz większą popularność akumulatorów litowo jonowych. Prowadzący omówi szeroko wszystkie źródła prądu w pojazdach (magneto, wirniki z elektromagnesem i z magnesami stałymi), ich wady i zalety oraz zastosowanie dla każdego z nich. Dodatkowo poświęci wiele uwagi na omówienie szeregu układów regulacji napięcia: elektromechanicznych, tranzystorowych, tyrystorowych, tranzystorowych MOSFET oraz przyczynom ich ewentualnych niedomagań. Dopełnieniem szkolenia będzie wykład poświęcony akumulatorowi jako buforowi energii elektrycznej (ogniwa odwracalne). Oprócz omówieniu typów stosowanych w motocyklach akumulatorów, ze szczególnym uwzględnieniem ogniw litowo-jonowych, wykładowca szeroko potraktuje zagadnienia związane z metodami ładowania akumulatorów oraz zasadami właściwej ich eksploatacji. Na koniec kilka słów o kondensatorach w motocyklach klasy enduro/cross.

Szkolenie jest przeznaczone wyłącznie dla klientów Larsson Polska sp. z o.o. i jest płatne (80,00 netto za osobę). Czas trwania ok. 7 godzin. Zapewniony jest bar z zimnymi napojami, kawą, herbatą i drobnymi przekąskami. Przerwa na ciepły, jednodaniowy posiłek w połowie szkolenia. UWAGA! Wskazane jest wcześniejsze przybycie, gdyż może pojawić się problem z parkowaniem samochodu. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, materiały piśmiennicze oraz drobne gadżety. Rejestracja wyłącznie on-line na stronie www.larsson.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Terminarz:

  • Gdańsk: 13.02.2018 (wtorek) godz. 10:00,
  • Poznań: 14.02.2108 (środa) godz. 10:00,
  • Warszawa: 15.02.2018 (czwartek) godz. 10:00,
  • Kraków: 16.02.2018 (piątek) godz. 10:00.

Dokładne adresy, w których odbędą się szkolenia prezentowane są podczas procesu rejestracji.

Źródło: Larsson

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę